מבצע מאפים אבודים הסתיים בהצלחה (אדירה!), בקרוב הפסטיבל הבא

בדצמבר 2021, השקנו פסטיבל ראשון מסוגו בארץ, שמטרתו להעיר לחיים מאפים ביתיים שהולכים ונעלמים מהנוף כדי להבטיח שהם ישארו איתנו לעוד שנים ארוכות

התחלנו בתחקיר ואיתור של תשעה אופים מעדות שונות שמכינים מאפה מסורתי נכחד, חיברנו אותם ל־9 מאפיות נבחרות מרחבי הארץ והוצאנו לדרך את פסטיבל מאפים אבודים: עשרה ימים בהם כל מאפייה הכינה מאפה אחד והציעה אותו למכירה. כמות התגובות, הכתבות והשיתופים ברשתות הייתה מעבר לכל מה שדמיינו. אומנם ידענו כמה כולם אוהבים פחמימות אבל לא שיערנו עד כמה הפסטיבל יפתח לבבות, יעיר זכרונות, ייצור רגעים של קסם ויחבר אנשים לטעמים של הבית ולאהבות נשכחות.
במהלך עשרת ימי הפסטיבל (שנערך בין ה־20 ל־30 בצמבר) אלפי אנשים ביקרו במאפיות טעמו והתרגשו והיו גם כמה שהפכו את הפסטיבל לקווסט והלכו ממאפייה למאפייה כדי לא לפספס אפילו מאפה אחד.

אם לא הספקתם הפעם, לא נורא, כל המתכונים מחכים לכם כאן כדי שתנסו אותם בבית. אם אתם לא אנשי אפייה, אל דאגה, עוד תהיה לכם הזדמנות לטעום בשנה הבאה – אנחנו מקווים להפוך את הפסטיבל למסורת שרק תלך ותתרחב.
יש לכם מתכון משפחתי שאתם רוצים לתת לו חיים ארוכים או חושבים שהוא יכול להפוך לחלק מהפסטיבל הבא? שתפו אותו איתנו וצרפו אותו למאגר המוזיאון – הבית הגדול של האוכל היהודי.

רוצים להכיר את הפסטיבל קצת יותר לעומק? ריכזנו כאן הצצה לחלק מהכתבות שיצאו סביב הפסטיבל:

המהדורה המרכזית, חדשות ערוץ 12

אווה נפתלי, חולקת את המתכון המקורי של עוגת הקוזונאק

בכתבה ששודרה במהדורה המרכזית של חדשות 12,  פגש דין פישר את אווה גלברג נפתלי שהכינה  את עוגת הקוזונאק הרומנית של חגי תשרי (וגילינו שמדובר בעוגה שיודעת גם לרפא עצמות כואבות) ואת מזל קהתי שהכינה יחד עם אוריון שלום ממאפיית בר לחם בתל אביב את הסבאיה שנחשבת לפסגת האפייה התימנית.
עוגת הקוזונאק הגיעה גם לתוכנית הבוקר של פאולה וליאון יחד עם הבורקיטס דה מואז הטורקי־ספניולי שהכין למי נפוסי, הקרביש – כוכב החתונות הלבנוני שהביאה נינה דבש, עוגת האהבה הפרסית, הביצ'ק הבוכרי ועוד רבים מהמאפים הנהדרים שהשתתפו בפסטיבל.

 

יונית נפתלי מנהלת התוכן של Foodish, יחד עם למי נפוסי ונינה דבש מסבירים לליאון על הפסטיבל

ענת לב אדלר ממוסף 24 שעות של ידיעות אחרונות התרפקה על זכרונות ילדות, ידיים מקומחות של אמא וסבתא וניחוחות של בית וכתבה על החיבורים והסיפורים שנוצרו וצפו כשפגשו האופים הביתיים את האופים מהמאפיות.

כשהבית פוגש את המאפיה, שם מתחיל הקסם. צילום: אנטולי מיכאלו

ניב טובול, טיים אאוט

ביצה קשה וסחוג, חבריה הטובים של הסבאייה התימנית. צילום : ניב טובול

ניב, היה נחוש לטעום את המאפים שהתקבצו בתל אביב. הוא יצא למסע ברחבי העיר שהפך לטיול בין מטבחים יהודיים: מהקרביש בלבנון, דרך הסבאיה שבתימן אל הבורקיטס המתוקים בטורקיה. מלוח ומתוק. הל, קצח ופיסטוק. ארוחה שלמה או נשנוש פריך.